1. Ľahnite si na trávu alebo nechajte svoj detský bazén pracovať nadčas tak, že ho naplníte vankúšmi a prikrývkami, a usporiadajte svoju prvú rodinnú hviezdnu noc.
  2. Vytvorte kvapku vody. Postrekovače. Tento šikovný nápad spočíva v použití plastovej fólie a lepiacej pásky na vytvorenie bublinky vody, na ktorej môžu vaše deti skákať, pretáčať  ju a bežať na nej.

rodina na dovolené.jpg

  1. Postavte táborák. Môžete si ho užiť s rodinou na pláži, ísť s ním do parku alebo dokonca na vlastný dvor. Podávajte ľahké pochúťky ako napríklad zmrzlinu a pridajte tiež džús a nejaké sladkosti.
  2. Keď je vietor silný, vezmite svoje deti vonku a naučte ich tajomstvo: aby videli lietať kus látky vo vzduchu celé hodiny. Ešte lepšie: vopred si pripravte draka.

děti v bazénu.jpg

  1. Vytiahnite striekaciu kriedu. Predstavte si kresbu kriedou, ale nemusíte mať špinavé ruky od kriedy. To je príťažlivosť tohto projektu a navyše je vždy zábavné vytvárať farebné vzory na príjazdovej ceste.
  2. Vytvorte akvárium. Nedarí sa vám dostať sa na pláž? Vytvorte tieto roztomilé mini-akváriá s modrým sfarbením potravín, plastovými hračkami, rastlinami a skalami.
  3. Skúste maľovať pomocou striekacej pištole. Presvedčte rodinu, aby išli vonku s touto jedinečnou vecou! A ak sa náhodou veci zašpinia, nebojte sa: Použite záhradnú hadicu na rýchle vyčistenie spotrebného materiálu a záhrady.
  4. Nakupujte na farmárskom trhu. Venujte popoludnie u  miestnych farmárov. Doprajte rodine miestne pestované potraviny, chutné jedlo a najčerstvejšie bobule a zeleninu počas dňa.
  5. Urobte veniec. Všetko, čo potrebujete, je hromada patriotických tkanín a vy a deti si môžete vytvoriť tento sviatočný veniec pre nadchádzajúcu dovolenku.
  6. Zúčastnite sa zábavnej pyrotechniky. V malých aj väčších mestách sú ponúkané viaceré bezplatné miesta ukazujúce letné a mesačné ohňostroje počas prázdnin. Nájdite vo svojom okolí veľkolepý ohňostroj a sledujte, ako sa obloha rozsvieti.