Odkedy sa začali budovať malé sídla, väčšie dediny, kolónie, neskôr mestá, človek mal vždy pri sebe nejaké zvieratá. Využíval ich predovšetkým na prácu, choval ich, aby mu dali mlieko, mäso. Skrátka, potreboval ich na to, aby prežil. V dnešnej dobe, kedy sa ľudia presunuli do väčších miest, v ktorých prevládajú supermarkety, už nemusíme chovať nič. Avšak, niektoré zvieratá sme si obľúbili natoľko, že sme si z nich vytvorili spoločníkov. Či už niekto chová v byte škrečka, králika, morča alebo si vyberie mačku či psa. Z každého jedného tvora sa po čase stane člen rodiny.
Možno aj vy uvažujete nad tým, že by ste si nejaké zviera zaobstarali. Rozhodujete sa medzi mačkou a psom? Tak čítajte ďalej, pretože možno práve tento článok vás usmerní, pre ktorého z nich by ste sa mali rozhodnúť.pejsek.jpg
Ak ste ten, kto si vybral psa, pozorne sa začítajte. Je to jedno úžasné zviera, ktoré vám bude oddané do konca svojich dní. Dokáže sa naučiť veľké množstvo povelov, je výborným strážcom, spoločníkom a skvelo sa hodí aj ku deťom. Pes si k vám dokáže vybudovať taký intenzívny vzťah, že na vás bude už naveky naviazaný. Avšak, vlastniť psa obnáša aj určité povinnosti. Poriadne si ešte pred kúpou alebo adopciou premyslite, či na neho máte dostatok voľného času. Každý jeden totiž vyžaduje, aby sa mu človek venoval. Potrebuje chodiť na prechádzky, hrať sa, skrátka potrebuje človeka.
Možno patríte k ľuďom, ktorí odjakživa túžia vlastniť mačku. Práve toto zviera je unikátne tým, že má vlastný rozum. Rozhoduje za seba a ak niečo nechce urobiť, nič ju k tomu neprinúti. Ďalšia veľká výhoda majiteľov mačky spočíva v tom, že ju nemusíte venčiť. Stačí, ak im zakúpite mačací záchod a máte po probléme. Mačku je teda možné bez väčších problémov chovať v byte. Avšak, mačky nie sú vhodné pre malé deti. Ak sa im niečo nepáči, dajú to najavo svojimi pazúrikmi. Taktiež je to zviera, pre ktoré si musíte nájsť dostatok času.kočka.jpg
Dúfam, že týmto článkom som vám aspoň trochu priblížila svet obidvoch zvieratiek. Každopádne, už nech sa rozhodnete akokoľvek, dajte svojmu zvieratku všetko, čo potrebuje a ono vám to tisíckrát vráti – či už je to mačička alebo psík.