Počas tohto šesťmesačného obdobia sociálna sieť odstránila viac ako tri miliardy falošných účtov – viac ako kedykoľvek predtým.
 
Viac ako sedem miliónov pracovných miest „nenávistných prejavov“ bolo odstránených, tiež rekordných.

mobil
 
Facebook tiež po prvý raz oznámil, koľko odvolaných pracovných miest bolo odvolaných a koľko ich bolo po preskúmaní vrátených online.
 
Vo výzve s novinármi vo štvrtok, generálny riaditeľ Mark Zuckerberg hit späť proti mnohým výzvam na rozchod Facebook, argumentujúc, že ​​jeho veľkosť umožnila brániť proti problémom siete.
 
"Nemyslím si, že náprava rozpadu spoločnosti sa bude zaoberať [problémom]," povedal.
 
"Úspech spoločnosti nám umožnil financovať tieto snahy na masívnej úrovni. Myslím si, že výška nášho rozpočtu, ktorá smeruje k našim bezpečnostným systémom … verím, že tento rok je vyšší ako celkový príjem Twitter."
 
Falošné účty
Facebook povedal, že nárast počtu vymazaných falošných účtov bol preto, že "zlí herci" používali automatizované metódy na vytvorenie veľkého počtu z nich.
 
Povedal však, že v priebehu niekoľkých minút si všimol a vymazal väčšinu z nich.

sociální média
 
Sociálna sieť bude teraz tiež informovať o tom, koľko pracovných miest bolo odstránených na predaj "regulovaného tovaru", ako sú drogy a zbrane.
 
Uviedla, že v šiestich mesiacoch, na ktoré sa vzťahuje táto správa, podnikla kroky na viac ako milióne pracovných miest predávajúcich zbrane.
 
V prípade niektorých typov obsahu, ako sú snímky o zneužívaní detí, násilie a teroristická propaganda, správa odhaduje, ako často tento obsah skutočne videli ľudia.
 
V správe sa uvádza, že z každých 10 000 kusov obsahu zobrazených na Facebooku:
 

  • menej ako 14 ľudí videlo nahotu
  • približne 25 ľudí videlo násilie alebo grafický obsah
  • menej ako traja ľudia videli snímky zneužívania detí alebo teroristickú propagandu

 
Celkovo bolo približne 5% mesačných aktívnych užívateľov falošné účty.
 
Správa po prvý raz odhaľuje, že v období od januára do marca 2019 bolo po odstránení pracovných miest pre „nenávistné prejavy“ podaných viac ako jeden milión odvolaní.
 
Počas tohto obdobia bolo obnovených približne 150 000 pracovných miest, u ktorých sa zistilo, že nenarušili politiku nenávistných prejavov.

Ďalšie tri milióny falošných profilov boli vyradené
4.8 (96.67%)6