Hlavne mladí ľudia krútia hlavnou, keď vidia davy ľudí cestujúcich na dovolenku s cestovnou kanceláriou. Je pravda, že ak máte jazykové znalosti a viete sa dobre orientovať na internete, nie je problém si nájsť lacné letenky a rezervovať hotel cez početné ubytovacie portály. Na toto všetko však potrebujete čas a organizačné schopnosti. V neposlednom rade by ste sa mali vedieť orientovať v on-line mapách a reagovať na nečakané situácie.Okuliare, zápisník, fotoaparát.jpg
Väčšina z nás však má rodinu, presne určený čas na oddych a hlavne neovláda jazyky. Veď aj robotníci na stavbe radi cestujú do zahraničia, ale asi by ťažko zvládli zorganizovať si sami všetky detaily od cesty, poistenia až po ubytovanie. Navyše cestovanie s rodinou a malými deťmi nesie určité riziká. Preto je cestovanie na vlastnú päsť hlavne doménou mladých ľudí bez záväzkov.
V cestovných kanceláriách a agentúrach vám vedia poradiť (samozrejme ak ide o overené firmy, ktorým ide o dobré meno a o spokojnosť zákazníka), máte tu možnosť si vybrať z viacerých ponúk v rôznych cenových hladinách a hlavne vám vedia vyhovieť aj v termíne vašej dovolenky. Nikdy sa nerozhodujte unáhlene a radšej si domov odneste všetky ponuky a bez stresu  s rodinou preberte, ktorá ponuka sa vám najviac pozdáva. Nezabudnite si údaje overiť aj v katalógu príslušnej cestovnej kancelárie a pozrieť si recenzie na internete. Recenzie môžu síce zavádzať, ale ak 8 z 10 klientov neboli spokojní, tak iste nebude všetky v poriadku.Reštaurácia, terasa, farebná fasáda.jpg
Po zakúpení dovolenky cez cestovnú kanceláriu sa naozaj nemusíte už o nič starať. Všetky pokyny vám prídu emailom alebo poštou pár dní pred vycestovaním. Vo väčšine prípadov vás na letisku čaká delegát, pohodlne sa dopravíte transferom do hotela a v hoteli máte taktiež k dispozícii niekoho kto vám v prípade problémov pomôže (či už ide o ochorenie, stratu dokladov, nespokojnosť s ubytovaním alebo tipy strávenie času mimo hotela). Takto si môžete naozaj vychutnať niekoľko dní absolútneho relaxu.
Je teda len na vás či dáte prednosť pocitu adrenalínu a voľnosti pri cestovaní na vlastnú päsť, alebo si priplatíte zopár eur a budete mať všetko ako na podnose od cestovnej kancelárie.