Prezúvanie pneumatík, tak to je každoročné trápenie každého majiteľa automobilu. Samotná výmena možno nepredstavuje až taký problém. Pneumatiky, ktoré však v danom období nepoužívame, musíme niekam odložiť. No a pokiaľ na to doma nemáte dostatok priestoru a vhodné podmienky, patálie sa začínajú. Keďže uskladnenie priamo vplýva na životnosť pneumatík, nie je na škodu, ak ich prezimovanie zveríte do rúk profesionálov.

hliníková kola
 
Možnosť uskladnenia pneumatík ponúka množstvo pneuservisov, medzi ktoré patrí aj pneuservis Dubnici nad Váhom. Ak sa teda nachádzate v tejto časti Slovenska, problém s pneumatikami máte vyriešený. V servise Dubnica pneumatiky navyše aj kúpite, takže zabijete tri muchy jednou ranou.
 
Pneumatiky musia byť pred uskladnením dokonale vyčistené a vysušené. To v domácich podmienkach dosiahnete len ťažko. Po prvé sa musíte dostať do každého záhybu a škáry, no a verte, že na pneumatikách je takýchto miest viac než dosť. Samozrejme aj sušenie v domácich podmienkach nie je hračkou. To sú prvé dôvody, prečo nechať tieto práce na odborníkov. Ak odložíte pneumatiky mokré, alebo nedostatočne vyčistené, hrozí poškodenie ich povrchových materiálov, čo priamo vplýva na ich životnosť a taktiež bezpečnosť jazdy.
 
Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj miesto kde pneumatiky skladujeme. To musí byť na jednej strane dostatočne vzdušné, no na strane druhej chránené pred dažďom, snehom a inou vlhkosťou. Teplota by počas zimy navyše nemala klesať pod nulu, pretože to nadmieru opotrebúva materiál. To isté platí aj v lete. Príliš vysoké teploty totiž pneumatikám taktiež nerobia dobre.

pneu
 
Ak si dáte pneumatiky vymeniť priamo v servise, uskladnenie môžete v niektorých prípadoch dostať aj ako bonus zadarmo. ak by aj nie, nehovoríme o závratných sumách, takže túto možnosť určite dobre zvážte. Kúpa nových pneumatík každé dva roky, alebo dokonca každú sezónu, ublíži vašej peňaženke omnoho viac.