Často som rozmýšľala nad tým, čo môžem urobiť pre moju planétu. Či vôbec existuje niečo, čo sa dá pre ňu urobiť, aby sme ju zbytočne nezahadzovali vecami, ktoré síce nespotrebujeme, ale máme pocit, že ich musíme vymeniť za niečo iné. Keď ide o rôzne veci, musíte urobiť všetko preto, aby ste nemíňali peniaze na niečo, čo môžete recyklovať. Ja som sa tiež často obklopovala len tým, čo môžem kúpiť a koľko peňazí môžem minúť. Ale pochopila som, že to ma šťastnou neurobí. A že môžem urobiť šťastnou aspoň našu planétu, keď už nič iné, no nie?

žídle
 
AKO ZAČAŤ NAOZAJ ŠETRIŤ?
Je veľmi veľa otázok o tom, ako by mal človek začať šetriť, no ja som naozaj prišla aj na spôsob, ako zachrániť našu planétu. A neverili by ste tomu, aké je to jednoduché. Niekedy proste stačí, aby človek začal rozmýšľať nad recykláciou vecí, ktoré doma má a ktoré by chcel vymeniť. Ja som napríklad dlho rozmýšľala nad tým, že by som chcela nový gauč a nové stoličky. Nakoniec som si však uvedomila, že aj keď by som ich mohla vyhodiť, môžem ich upraviť tak, aby vyzerali ako nové. A postačí mi k tomu len jedna jednoduchá vec. A tou sú čalúnnické látky.

polštáře
 
VYZERÁ TO DOBRE
Musím priznať, že som zo začiatku bola naozaj veľmi skeptická. Bála som sa či to aj tak nebude vyzerať zvláštne, no napriek tomu to vyzeralo tak dobre, až sa mi tomu ani nechcelo veriť. Dokonca sa ma pýtali či som si kúpila nový nábytok. A ja som naozaj spokojná, pretože je úžasné, keď môžete urobiť niečo navyše. Keď môžete všetko, čo máte doma, nejakým spôsobom pretvoriť, aby to vyzeralo novo a originálne, nie je to naozaj výborné? Verím tomu, že keď takto budú rozmýšľať aj ostatní, môžeme sa vyhnúť prebytočnému odpadu a ničeniu planéty. A keď budú takto rozmýšľať aj ostatní ľudia, bude skutočne úžasné, ako bude naša Zem vyzerať. Bez odpadu. Takže, poďme na to a bude to úžasné.