Spálňa je miestnosť, v ktorej trávime až tretinu nášho života. Toľko totiž za svoj život prespíme. Preto by sme si ju mali zariadiť čo najkrajšie, najpohodlnejšie a prakticky. Poviem vám úprimne, že keď som sa chystala našu spálňu zariaďovať ja, mala som naozaj veľké plány. Predstavovala som si obrovskú posteľ, dizajnový nábytok, doplnky a tak ďalej. Keď som však voľba do predajne s nábytkom, moje grandiózne plány spľasli ako balón. Pekné veci proste niečo stoja.
Ak by som bola trpezlivým človekom, ktorý sa uspokojí s tým, že s veci kupuje postupne, tak by bolo asi všetko ok. Ja ním ale nie som, takže som musela vyšpekulovať iný spôsob.Moderná spálňa s betónovými stenami, posteľou, kreslom a stolom.jpg
 
Asi najviac ma trápila posteľ.Chcela som naozaj veľké letisko, ideálne netradičných rozmerov. Je vám však asi jasné, že takéto kúsky nestoja naozaj málo. Našťastie som prišla na spôsob, ako na posteli ušetriť a zároveň mať presne to, čo som chcela.
 
Mnohé predajne ponúkajú aj možnosť výroby postelí na mieru. Ak však nejakú posteľ vyrobia a zákazník zruší svoju objednávku, majú na sklade netypickú posteľ, ktorá sa nepredáva ľahko. Ak na ňu však narazíte vy, máte vyhraté. Posteľ s rozmermi dvestodesať krát dvestodesať centimetrov, sa mi podarilo kúpiť za necelých päťsto eur. Podotýkam, že bola drevená.Budík a pokrčená károvaná deka položené na posteli.jpg
 
Podobný postup som chcela zvoliť aj pri matraci, no tu som už úspešná nebola. Nebojte, aj tu sa riešenie našlo. Proste treba kúpiť matrace v akcii. Viem, asi to nie je prelomová rada, ale ak si urobíte dôkladný prieskumu všetkých predajní vo vašom okolí a navyše preštudujete aj online predajne, môžete naraziť na také zľavy, že matrac, ktorý stál tisícku, kúpite za štvrtinu ceny. Takto sa mi podarilo zohnať matrac, ktorý bol kvalitný, pohodlný a dokonca nám zapadol do našej netradičnej postele. Priznávam, že na krajoch je malá štrbina, no to som vyriešila molitanovými pásmi, ktoré ju vypĺňajú.