Ak hľadáte spôsob ako s rodinou, alebo priateľmi stráviť neopakovateľný deň, zavítajte na Liptov. V meste Liptovský Mikuláš sa nachádza ZOO, v ktorej však zažijete priamy kontakt s divými zvieratami.

gepard

Pohladkajte malého leva

Táto netradičná zoologická záhrada sa nazýva ZOOKONTAKT. Hlavným rozdielom medzi tradičnou zoo je to, že väčšinu z chovaných zvierat môžete pohladkať, alebo nakŕmiť. Samozrejme, že tu nájdete aj zvieratká, ku ktorým by nebolo bezpečné sa príliš približovať, reč je napríklad o levoch, alebo medveďoch, ktoré už dovŕšili dospelosť. Priamy kontakt však môžete zažiť napríklad s levíčatami, mláďatami medveďa, či s dospelými polárnymi líškami. Okrem týchto exotických zvierat môžete ísť aj ku lamám, kozám a ovciam, alebo si podržať dravého vtáka spolu so skúsenými sokoliarmi.

Motýlie novinky

V sezóne 2019 máte možnosť navštíviť aj motýliu záhradu, ktorá sa nachádza približne päťdesiat metrov od tejto zoo. Tu môžete vidieť motýle z celého sveta. Na vlastné oči si môžete pozrieť aj to, ako sa vyliahnu z kukly. Okrem motýľov, môžete absolvovať aj takzvaný tunel odvahy, kde sa poprechádzate priamo medzi netopiermi. Nehovoríme však o malých potvorkách, ktoré poznáme z našich povál, ale o jedincoch, ktoré majú rozpätie krídel až do jedného metra.

liška

Kde ako a kedy

Vstupné do kontaktnej zoologickej záhrady je sedem eur. Deti mladšie ako jeden rok ho majú samozrejme zadarmo. pokiaľ by ste chceli navštíviť aj motýliu záhradu, za oba vstupy zaplatíte 12 eur za osobu. Kontaktnú zoo nájdete v areáli Tatralandie, takže ju nebude problém nájsť. Deti mladšie ako pätnásť rokov, môžu do areálu vstupovať iba v sprievode dospelého. Ak máte doma psíka, alebo iné zvieratko, ktoré s vami chodí na výlety, v tomto prípade ho radšej nechajte doma, pretože do zoo nemajú iné zvieratká prístup.