Pamätáté si ešte na mobily typu Nokia 3310 a hry ako „snake“ či „tetris“? Táto doba je už dávno za nami a dnes ľudia držia v rukách inovované zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS, známe ako smartfóny. Okrem viacerých predinštalovaných služieb disponujú predovšetkým službami ako Google Play či App Store, ktoré nám umožňujú stiahnuť obrovské množstvo praktických aplikácií, ako aj hier úplne zdarma. A pochopiteľne, aplikácie a predovšetkým hry majú úplne inú podobu, než tomu bolo pred cca 15 rokmi. Tak niet divu, že prenosné zariadenia sa stávajú rovnako tak využiteľnými na hranie množstva zábavných hier s moderným prevedením.

mobil

Ktoré hry pre mobilné zariadenia sú zdarma a oplatia sa hrať v roku 2018?
Výber bude pozostávať len z tých najlepších, pričom všetky zmienené majú free licenciu.
Stranger Things : Povinnosť pre každého, kto sa odmietol zmieriť s odchodom hier z konca 80-tych a začiatkov 90-tych rokov. Už samotné grafické prevedenie hry určite poteší každého retro nadšenca a vtiahne ho do atmosféry spomenutého obdobia, ale to nie je jediná podstatná vlastnosť tejto hry. Čaká vás zábavná a zaujímavá adventúra. Za zmienku stojí i fakt, že pri hraní vás nebudú otravovať žiadne ads a ani „in-app purchases“.

Final Fantasy: Brave Excius:Každý fanúšik RPG určite musel hrať Final Fantasy, ktorá je vlastne pionierom tohto žánru a má už veľa sérií. Dobrou správou je, že túto dokonalú RPG si môžete zahrať i na dnešných mobilných zariadeniach.
NOVA Legacy: Je strieľačkou z pohľadu prvej osoby podobnou populárnej sérii pre Xbox s názvom Halo. Na to, že ide o hru pre mobil treba vyzdvihnúť skvelé grafické spracovanie, ktoré vás vtiahne priamo do akcie. Zaujímavý je aj príbeh a vlastne celková atmosféra tejto sci-fi strieľačky.

telefon

Angry Birds 2: Ja viem, všade počujeme a čítame o samých angry birds, ale aj to je ten dôvod, prečo som jednoducho musel spomenúť toto druhé, inovované pokračovanie. Definitívne ho treba odskúšať.