A je to v poriadku. Pretože ciest, na konci ktorých je dosiahnutie vášho cieľa, je viac. Nevedie tam iba jedna. Kráčame a stále sa niečo učíme. A učenie nás mení. Nemôžme zostávať tvrdohlavo na priamke, ak dnes vieme viac ako včera. Pokojne sa vráťme do bodu začiatku, ak sme dnes iní ako sme boli vtedy. Pretože aj v biznise je to tak, že svoje životné poslania nachádzame až keď kráčame.  A častokrát až vtedy, keď narážame na prekážky.

šaty

Stalo sa to aj dáme menom Vera Wang. Do životopisu by si napísala rôzne veci. Najprv úspešná krasokorčuliarka, neskôr módna editorka, potom šéfredaktorka a nakoniec slávna módna návrhárka. Ako sa to stalo?
Pani Wang je rodená newyorčanka, aj keď je podľa mena jasné, že rodičia boli čínskeho pôvodu. Vďaka ich majetku mohla študovať na prestížnych školách. Vyštudovala dejiny umenia na Sarah Lawrence Collegev USA. Nejaký čas strávila aj na Sorbonne v Paríži.

Odmalička sa venovala krasokorčuľovaniu. V súťažiach párov spolu so svojím partnerom dosiahli vynikajúce výsledky a túžili sa dostať až na olympijské hry. Keď sa im to nepodarilo, po skončení univerzity zavesila korčule na klinec a odišla pracovať pre časopis Voque na pozíciu módnej editorky. V priebehu jedného roka sa vypracovala až na šéfredaktorku a ďalších pätnásť rokov si túto pozíciu udržala.
Potom odišla pracovať pre módneho návrhára Ralpha Laurena. Úspešne pre neho navrhovala módne doplnky.

svatva

Keď sa chcela vydávať, nepáčili sa jej žiadne svadobné šaty, preto si skúsila sa navrhnúť vlastné. Mali veľký úspech a tak sa rozhodla otvoriť si vlastný svadobný butik s finančnou podporou od otca.
Roky ukázali, že urobila dobre. Zo začiatku ponúkala večerné a svadobné šaty známych návrhárov, ale postupne sa osmelila navrhovať svoje vlastné kolekcie. V súčasnosti sa predávajú jej kúsky v Amerike, Európe, Ázii aj v Austrálii. A už to ani zďaleka nie sú iba šaty, ale aj vône, šperky, spodná bielizeň, bytové textílie atď.
Wang oblieka na filmových premiérach aj Hollywood a rokmi získava dizajnérske ocenenia.
Chcela byť krasokorčuliarka, ale prišli prekážky. Vybrala sa inou cestou, uspela. Ale ešte stále nenaplnila svoje poslanie. Mala odvahu znovu sa postaviť na štartovaciu čiaru a založila biznis, ktorý je dnes multi – miliardový.