Rozhodli ste sa postaviť alebo zrekonštruovať zábradlie na schody vo vašom dome. Máte naštudované najnovšie trendy dizajnov zábradlí a ostáva vám len všetko zrealizovať. Zábradlie ale nie je iba o dizajne. Aj keď správne zvolené tvary, materiál a prvky dotvárajú celkový vzhľad priestoru, netreba zabúdať najmä na bezpečnosť. Výstavba zábradlia na schody podlieha určitým presne stanoveným pravidlám, ktoré sa oplatí dodržať. Minimálna, maximálna výška zábradlia, medzery v zábradlí, to všetko nájdete v technických normách.

Sklene_zabradli

A čo v prípade, že ste sa rozhodli pre sklené zábradlie. Povezme si úprimne, sklo pôsobí dosť krehko oproti takému drevu alebo železu. Zdanie ale klame a kvalitne vyrobené sklené zábradlie na schody vám môže poskytnúť dokonca väčšiu bezpečnosť ako pri iných materiáloch. Sklo, ktoré je použité, nie je pochopiteľne obyčajné, ale niekoľkonásobne pevnejšie. Keďže takéto zábradlia sú zostavené zo sklených platní, nehrozí tiež, že pomedzi medzery prepadne vaše dieťa alebo domáci miláčik. Sklené zábradlie na schody je možné zhotoviť v prevedení s rámom alebo bez. Rám dodáva konštrukcii ešte väčšiu stabilitu a odolnosť.  Hlavnou výhodou skla je menšia náročnosť na údržbu, stačí ho poutierať. Na druhej strane drevo a kov treba pravidelne ošetrovať a konzervovať, inak časom ľahko podliehajú opotrebeniu. A tým aj zvyšujú riziko bezpečnosti. Preto sa zábradlia zo skla dajú použiť aj v exteriéri – na balkóny, vonkajšie schodiská a k bazénom.

Zabradlienaschody

Ak ste teda taktiež podľahli elegancii, sofistikovanosti a minimalistickému vzhľadu skla a radi by ste váš priestor ozdobili takýmto prvkom, ľahko a jednoducho si vyberte to svoje zábradlie na schody od LM-Mont. Okrem toho, že poskytnú produkty s potrebným certifikátom, vedia vám zabezpečiť kompletný servis – od poradenstva až po realizáciu.