Toto všetko sú veľmi urgentné signály na to, že je čas meniť váš sporák. Ale veď tento starý mi ešte ako-tak funguje. Naozaj? Zahrávať sa už iba zbytočne so svojím zdravím a vlastnou bezpečnosťou? Skúste sa nad tým zamyslieť aj z tohto pohľadu. Možno máte dokonca aj malé deti. Okolo takéhoto starého sporáku staviate rôzne múry, stoličky, prekážky, aby sa vaše dieťa nedostalo ku sporáku a neublížilo si? Prečo takto zbytočne riskovať? Naozaj poďme do nového sporáku!

hrnec

Mám z toho zmätok

Niektorí ľudia sa boja kúpy nového sporáku. Vlastne, kúpy čohokoľvek nového. Problémy je v tom, že sa nevyznajú v danom sortimente tovaru. A bolí ich hlava z toho, že budú musieť preštudovať všetky katalógy, pobehať všetky predajne. Tohto sa však nemusíte báť. Stačí si sadnúť za internet a za chvíľku máte šporák vybraný. Internetové obchody dnes disponujú okrem širokej možnosti dostupnosti tovaru, aj možnosťou rôznych diskusií či diskusných fór. Tu sa dozviete všetko potrebné pre výber vášho sporáku. Nie je to žiadna veda

Na čo si dať pozor

Pri kúpe nového sporáku sa treba držať len niekoľkých zásadných bodov.
Ak máme malé deti, je dôležité je dať dôraz na bezpečnosť. Existujú sporáky s rôznymi bezpečnostnými doplnkami. Sú to napr. oneskorené zapínanie plynu, v prípade zhasnutia plameňa sfúknutím, či vyliatím tekutín, tieto sporáky zavrú prívod plynu a nemusíte sa báť, že vám do vašej kuchyne prúdi samotný plyn a z vášho prostredia sa stalo výbušné prostredie.

Dôležité sú rozmerysporáka, pretože všetci chceme, aby sa nám zmestil do kuchyne a hlavne, aby dobre pasoval do vyhradeného priestoru. A ozaj potrebujete aj piecť? Nebude pre vás vhodnejšie kúpiť len vrchnú sporákovú dosku? Vyhnete sa tak zbytočnému zabratiu priestoru, ktorý môžete použiť užitočnejším spôsobom, ako napr. ďalšou skrinkou, či ako iný odkladací priestor.

porák

Pozor na to, ako ste zvyknutí zapaľovať sporák. Pretože niektoré značky majú opačné zapaľovanie jednotlivých sporákov. Môže to spôsobovať zbytočný zmätok a dokonca až nebezpečnú situáciu, keď sa zohnete nad sporák a chcete sa presvedčiť, či pod vaším hrncom dobre horí plameň. Ale už si nevšimnete, že práve zapaľuje ten horák, nad ktorým sa práve skláňate. Takže toto je veľmi dôležité! Hľadajte a vyberajte si len taký typ sporákov, ktoré majú presné poradie zapaľovania podľa toho, ako ste už naučení.
Kvalitných značiek je veľa, takže sa nemusíte obávať toho, ktorá je tá najlepšia. Môžete kľudne siahnuť aj po krajších dizajnoch, vyberte si, čo vám vyhovuje najlepšie.