Čisteni kanalizácie krtkovaním Galanta https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-galanta/. Ach jaj. Aj vám sa vyskytol tento nepríjemný problém? Viete, ako ho máte riešiť? Nelámte si hlavu, poznám na to riešenie. Chce to chvíľku trpezlivosti a nájdete toho najlepšieho riešenia. Lenže, ktoré riešenie je to pre vás momentálne najlepšie a najvhodnejšie? Ak sa vám upchala kanalizácia, máte naozaj problém. Viete však, čo všetko ju mohlo upchať? Medzi najčastejšie veci, ktoré upchávajú kanalizáciu patria zvyšky z jedál, vlasy, tuk, masť, olej z varenia, chemikálie, farbivá a lieky. Nevedeli ste to?

 

krtkovanie3

Ľudia veľakrát vyhadzujú do toalety alebo kanalizácie množstvo z týchto vecí. Jaj a zabudla som. Ďalšími nebezpečnými vecami do odtoku, ktoré tam rozhodne nepatria, sú hygienické potreby, ako sú plienky alebo dámske hygienické vložky alebo tampón, či dokonca detské vlhčené utierky na zadoček. Priznajte sa, že ste to nevedeli a možno ste spravili práve takúto chybu. Plienky jednoznačne patria do smetiaka. Tak isto do smetiaka patria aj dámske hygienické vložky alebo tampóny. Ani zvyšky z jedál, ktoré ste nespotrebovali do toalety určite nevyhadzujete. Zvyšky sa postupne usadzujú po obvode potrubia, čím ho postupom času upchávajú. A to vám do budúcnosti prinesie práve problém s upchatým potrubím alebo kanalizáciou. Olej z varenia radšej vylejte niekde inde.

sprchový kohútik

 

Veľmi dobrým a osvedčeným riešením je olej z varenia vyliať do nejakej nepoužívanej fľaši a túto fľašu vyhodiť do smetiaka. Áno, musíte tak spraviť zakaždým, keď dovaríte. Nemôžete len tak vyliať nespotrebovaný olej z varenia do kuchynského drezu. Verte mi, či nie, množstvo žien tento olej do kuchynského drezu naozaj vylieva. A to je problém. Vyvarujte sa problémom, ktorý by prispieval práve neodborným vyhadzovaním vecí, čo do odtoku nepatrí.