V súčasnosti sa pri výbere zábradlia kladú do popredia náročnejšie požiadavky. Už nejde len o to, zohnať tú najlacnejšiu voľbu a nejako sa na ňu spoľahnúť, ale začíname myslieť trochu všestrannejšie a dopredu. To znamená, že aby sa tento bezpečnostný prvok naozaj oplatil, musí mať dlhú životnosť, musí byť odolný a ideálne sa prispôsobiť sa svojim dizajnom. Tieto tri požiadavky zo všeobecného hľadiska veľmi dobre spĺňa nerezové zábradlie na schody. Niet preto divu, že sa stalo zároveň aktuálnym a rozšíreným trendom.

Či sa pozrieme na schodiská nielen interiérov, ale hlavne exteriérov a takisto na balkóny, čoraz častejšie je vidieť práve nerez. V prípade schodísk a trendov sa hodí poukázať napríklad na kombináciu drevených schodov s nerezovým zábradlím, kedy je táto voľba skutočne štýlová, moderná a veľmi estetická. Okrem dizajnu sú to ale tiež vlastnosti nereze spojené s odolnosťou a tendenciou vydržať niekoľko desaťročí pri jednoduchej údržbe.

vonkajšie schody

Jednoduchú údržbu a trendový dizajn oceníme v interiéroch, zatiaľ čo v prípade exteriérov vie byť najvhodnejšou voľbou špeciálne upravená nerezová oceľ so schopnosťou spoľahlivo odolávať náročnejším vonkajším podmienkam a uchovávať si pritom nepoškodenú podobu.

Teda ak konkrétny typ zábradlia umiestnime do požadovanej časti, vzniknutý priestor nebude len spoľahlivo oddelený od zbytku miestnosti a poskytovať nám potrebnú oporu, ale zároveň bude vizuálne obohatený o trendový dizajnový doplnok. A niekedy je to práve tento doplnok, čo dokáže spraviť s dizajnom schodiska alebo balkónu zázraky.

zábradlie, dážď

Keďže je jednou z charakteristík nerezovej ocele aj pevnosť, takýto bezpečnostný prvok vie byť zároveň skutočne funkčný a dá sa o neho spoľahlivo oprieť. Je to vlastne vidieť aj v prípade, kedy sa tieto zábradlia nachádzajú na moderných balkónoch, kde síce poskytujú požadovanú estetiku, no predovšetkým musia bezpečne zabrániť prípadnému pádu z vyššieho poschodia.