Jarné obdobie začíname vnímať už s príchodom prvých jarných sviatkov – Veľkej noci, a už počas nich si môžete užívať ľahkosť šiat, ktoré tento rok budú doslova prekvitať a hlavnou témou budú aplikácie v štýle ľudových prvkov. Šaty však po skončení sviatkov neodkladajte do skrine, využijete ich celú jar aj leto. Folklór je v ostatnom období výrazným námetom, ktorým sa inšpirujú aj módni návrhári. Dostáva sa do povedomia ľudí, viac si začínajú vážiť a zachovávať tradície a to sa prejavuje aj v módnom dizajnérstve. Krajky, čipky, kvietky alebo sýte farby sa na odevoch aplikujú vo viacerých akcentoch a na mnoho spôsobov. Každá z nás, ktorá sa takéto šaty rozhodne nosiť, priznáva, že je hrdá na to, že sa narodila ako Slovenka.

kroj
 
Všetky odtiene žltej
Neodmysliteľnou farbou jari je žltá a variácie jej odtieňov. Ponúka ju paleta sýtych aj jemnejších farieb a pri správnom výbere pristane každej z nás. Ak ju doplníte o výraznejší háčkovaný prvok, váš look tým získa na neprehliadnuteľnosti.
 
V štýle tradičného kroja
Tak ako sa snažíme zachovávať tradície, tak sa aj folklórne prvky stali v súčasnosti mimoriadne obľúbené a často sú zakomponované aj do odevov. Čipky či krajky sú nádherným výtvorom ľudskej šikovnosti a to nemusíte byť ani fanatikom do ľudovej slovesnosti, aby ste tento fakt uznali.
 
Dierkovaná výšivka k strohému strihu
Košeľové šaty z bavlnenej látky sa nosia maximálne pohodlne a materiál je veľmi príjemný na dotyk. Ak ich ozdobíte dierkovanou výšivkou, ktorá patrí k jednému z mnohých ľudových prvkov, budú príťažlivé aj na pohľad. Kombinujte ich s prírodnými materiálmi, ako je taška z juty či kožené sandále.

chaloupa
 
Všade samé kvety
Výšivky s námetmi kvetov sa vynímajú na jednoduchých strihoch šiat a dodajú im šmrnc. Pripomínajú totiž rozkvitnuté lúky za dedinami a šikovnosť jej obyvateľov.
 
Nezničiteľný ľan
Na horúce letné dni niet lepšej alternatívy ako ľan. Je to neuveriteľne praktický, priedušný a nekrčivý materiál, a ak zvolíte vzor vo vertikálnom smere, opticky vám pribudne aj pár potrebných centimetrov k výške.