Chcete maž peknú kúpeľňu? Kto by nechcel, však? Prerábka vás v skutočnosti nemusí vyjsť extrémne draho a ani zabrať veľa času. Stačí sa na veci pozrieť trošku inak a uvidíte, že aj z vašej kúpeľne, môže byť neodolateľne krásne miesto. Základom je, aby ste si v nej urobili dostatok priestoru a používali správne a praktické materiály.
 Kúpeľňa s okrúhlym umývadlo, oknom a radiátorom

Urobte si priestor

 
Aj malá kúpeľňa môže pôsobiť priestranným a vzdušným dojmom. Stačí z nej vyhádzať všetko, čo v nej nevyhnutne nemusí byť. Začať, by ste mali vaňou. Ak vám deti už odrástli a nie ste závislí na kúpaní, tak vám bohato postačí aj moderný sprchovací kút. Pri jeho kúpe nezabúdajte ani na drobnosti, ktoré ho dokážu urobiť ešte krajším. Reč je najmä o madlách či zámkoch ku sprchovým kútom. Zaobstarajte si aj pohodlnú vaničku, teda takú, v ktorej sa nebudete šmýkať ako na klzisku. Sprchovací kút môže byť celý presklený, využiť môžete aj pieskované sklo, alebo sa poobzerať po kúskoch, pri ktorých sú použité aj iné materiály.
 
Priestor zväčšíte aj veľkým oknom. Ak sa na takéto prestavby necítite, odstráňte z okna závesy. Do miestnosti vpustíte viac svetla a priestor bude automaticky opticky väčší. To robte iba vtedy, ak nebývate na prízemí.
 Gumená kačička do vane položená na bielom podklade

Prírodné materiály ladia s tými modernými

 
Veľmi pekný efekt dosiahnete aj správnou kombináciou rôznych materiálov. Veľmi dobre pôsobia tie prírodné s tými vyslovene modernými. Prírodné materiály navyše dokážete zohnať aj za nižšie sumy, len musíte naozaj dobre hľadač. Pod pojmom „moderné materiály“, máme na mysli hlavne sklo, kov a plast.
 
Jednoznačne by ste nemali zabúdať ani na praktickú stránku veci. Tak napríklad drevené umývadlo patrí medzi veľmi dizajnové kúsky. Drevo však ostane drevom, a preto údržba takého umývadla naozaj nie je úplne bezproblémová. Spomínaný sprchovací kút vyznie najlepšie v sklenenom prevedení a podlahu použite klasickú, teda keramickú.