Ak neviete, o aký seriál sa jedná, musíte to rozhodne napraviť. The Office je americká adaptácia britského rovnomenného seriálu. Otcami projektu sú Ricky Gervais a Stephen Merchant, ktorí zároveň podali pomocnú ruku pri scenári a réžií americkej verzie. Seriál patrí pod žáner „mockumentary“ (odvodené od anglických slov mock = zosmiešniť documentary = dokument). Ide o žáner, ktorého cieľom je poskytnúť detailný pohľad do života jednotlivca alebo určitej skupiny ľudí, no zároveň poukázať na ich negatívne stránky a zosmiešniť ich pred divákmi.Netflix.jpg
 
Dej sa odohráva vo firme Dunder Mifflin v malom americkom mestečku Scranton predávajúcu papier. Dokumentárny štáb natáča bežné pracovné dni naoko obyčajných zamestnancov, aby zachytil autentické zábery pracovného prostredia. Idylku pre zamestnancov v Dunder Mifflin vždy naruší ich šéf, Micheal Scott (Steve Carell), ktorý sa snaží všetkých presvedčiť, že je tým najvtipnejším a najobľúbenejším, čo sa mu často nedarí. Do kariet mu hrá jeho asistent, Dwight Schrute (Rainn Wilson), ktorý pritakáva na všetko, čo jeho šéf povie. Na druhej strane sledujeme platonickú lásku medzi Jimom Halpertom (John Krasinski) a sekretárkou Pam Beesly (Jenna Fisher).
 
Americká adaptácia The Office mala ťažké začiatky. Režisér Greg Daniels chcel priniesť britský originál do USA potom, ako videl niekoľko epizód v TV. Diváci boli po oznámení plánov skeptický. Báli sa, že séria bude „zamerikanizovaná“ a nezachytí pôvodný šarm a humor predchodcu. Daniels ubezpečil divákov, že sa bude snažiť tomu predísť, aby sa príliš neoddialili od myšlienky britskej verzie. Nakoniec od NBC dostal zelenú, ale len na 6 dielov.
 
Po odvysielaní pilotnej epizódy mala šou zmiešané až negatívne recenzie. Diváci nevedeli prísť na chuť novým postavám a humor bol len odkopírovaný od seriálového predchodcu. Zvyšných 5 častí sa tieto problémy snažilo napraviť, no vyzeralo to tak, že šou bude zrušená.pár pozerajúci sa na notebook.jpg
 
NBC nakoniec dala druhej sérii zelenú. Dôvodom bol úspech Stevea Carella vo filme 40 rokov panic. Film ho zaradil medzi herecké a komediálne stálice, čo donútilo NBC dať šou druhú šancu. A podarilo sa! Druhá séria bola kritikmi aj divákmi oceňovaná za humorné spracovanie so zaujímavým príbehom, ktorý len nekopíruje originál, ale prichádza s novými ideami.